Bluz Nasıl Kombinlenir?

Gündüz ve gece şıklığının vazgeçilmez parçalarından olan bluzlar, stil kombinlerin en çarpıcı dokunuşlarındandır. Özellikle klasik formda vücut bulan bluz modelleri, geniş desen yelpazesi ile son derece kombin avantajına sahiptir. İhtişamı sevenlerdenseniz payetli bluzlar ile jeanlerinizi kombinlemeye ne dersiniz? Üzerindeki payet detayları ışıltıya gönderme yaparken altına tercih ettiğiniz blue jean, spor-şıklığı yakalamanıza yardımcı olacaktır. Sokak modasının vazgeçilmez parçalarından olan klasik bluzlar; jean şort, keten ve jean eteklerle bir araya geldiğinde moda dünyasında büyük bir sükse yaratıyor. İş görüşmesi, toplantı ya da herhangi bir davete katılacaksınız; havuç paça pantolonlar ve kumaş etekler ile klasik şık bluz modelleri match edebilirsiniz. Yarattığınız nefis aura ile nefes kesen bir şıklığa imza atabilirsiniz.
 

Kruvaze Yaka Bluz Modelleri Nasıl Kombinlenmeli?

Geçmişten günümüze uzanan kruvaze yaka bluz modelleri , her dönem moda dünyasının nabzını tutuyor. Puantiyeler, çizgiler ve zebra desenlerinin hakim olduğu bu parçaların altına mutlaka sof tonlarda bir alt giyim tercih etmeniz gerekmektedir. Kruvaze bluzlar hem renk hem de desen bazında baskın olduğundan, kombinleyeceğiniz pantolon ya da etek ile görüntüyü nötrlemeniz en etkili dokunuş olacaktır. Koyu renk ağırlıklı bluzları, pastel tonlarla bir araya getirerek zarif bir duruş yakalayabilirsiniz. Aynı zamanda modern bir çizgi oluşturmak istiyorsanız, açık renk kruvaze bluzların altına toprak tonlarla harmanlanan bir klasik pantolon tercih edebilirsiniz.
 

Sezonun En Trend Şık Bluz Modelleri Hangileri?

Balon kol bluz modelleri, hem modern hem de vintage bir görünüme sahiptir. Geçmişin ruhunu günümüz modernliği ile harmanlayan bu parçalar, match edildiği her bayan pantolon modeli ile nefis bir uyum sergilemektedir. Son zamanlarda moda dünyasının ruhuna dokunan balon kol bluzlar, deri ile kombinlenerek son derece çarpıcı bir ahenk yakalıyor. Toprak tonlarında deri pantolonlar ya da siyah deri etekler ile bir araya geldiğinde modern-şık bir görünüm elde edilmesi kaçınılmaz oluyor! Fakat küçük bir detayı atlamamanız gerekmektedir. Bluz modelllerinde yapacağınız seçimler kolları yeterince hareketli olduğu için altına tercih edeceğiniz deri parçalar daha sakin, daha detaysız olmalıdır.
 

Boğazlı Tül Bluz Tercihinde Saç Modeli Nasıl Olmalı?

Klasik bluz çeşitleri, spor parçalarla kombinlendiğinde gündüz şıklığında nefis bir etki yaratıyor. Son derece class bir görünüme sahip olan boğazlı tül modeller, sade alt giyimlerle match edildiğinde modern bir çizgi yakalıyor. Şayet böyle bir bluz tercihiniz olacaksa saçlarınız mutlaka toplu olmalıdır. Bu noktada abartılı bir topuzdan ziyade salaş ama modern bir şekilde şekillendirmeniz doğru olacaktır. At kuyruğu da boğazlı tül bluzlarda son derece hoş bir görünüm sergiliyor. Saçlarını her daim açık kullananlar için dümdüz bir fön ve geriye doğru ıslak saç modeli uygun bir alternatif oluyor. Bluz modelleri yerine tercih edebileceğiniz bayan gömlek modelleri de diğer bir alternatif olarak değerlendirilebilir.